• 0

10 Eylül 2019, 22:47 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Çed raporunu devre dışı bırakmak için usulsüzlük mü yapıldı?

Çed raporunu devre dışı bırakmak için usulsüzlük mü yapıldı?

Tokat'ın Zile ilçesine bağlı Kuruçay Köyü'nde kurulması planlanan mermer ocağı projesi ile ilgili iddiaları TBMM gündemine bir HDP Milletvekili taşıdı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, projenin köylülerin yoğun tepkisini çektiği ve "CED gerekli değildir" kararı alabilmek için yapılan usulsüzlük iddilarını  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a sordu.
 
Önerge kapsamında, projeye ilişkin ÇED raporunda usülsüzlük yapıldığı yönündeki iddialara dikkat çeken Kenanoğlu, “ÇED gerekli değildir” kararını çıkarabilmek amacıyla 100 hektarlık proje alanının 15 hektar olarak kayda geçtiği, bir diğer deyişle proje sınırları içerisindeki 85 hektarlık alanın değerlendirme dışı tutulduğu iddiası ileri sürülmektedir.” diyerek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a bu iddiaların doğru olup olmadığını ve doğruysa böylesi bir usülsüzlüğün altına imza atan kişi ve/veya kurumlar hakkında bakanlık tarafından herhangi bir işlemin başlatılıp başlatılmadığını sordu.
 
Projenin, hayata geçmesi durumunda, köy yaşamı üzerinde geri dönüşü mümkün olmayacak olumsuz etkileri olacağını savunan Kenanoğlu, köylülerin geçimlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürüttükleri hayvancılık ve tarımcılık faaliyetlerinin son bulacağına işaret etti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]