• 0

19 Temmuz 2019, 21:32 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Türk güreşine 'Tokat' damgası vurulacak

Türk güreşine 'Tokat' damgası vurulacak

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda, Tokat Valiliğinin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde hayata geçirilen Spor Tokat projesi ile Türk güreşine Tokat damgası vurulacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda ata sporu güreşte dünya şampiyonları yetiştirmiş olan Tokat’ta güreşin yeniden canlandırmak, Türk güreşine Tokat damgası vurmak için Spor Tokat kapsamında eylül ayından itibaren uygulanacak çalışmalar planlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güreş antrenörleriyle düzenlenen toplantıda Tokat merkez, tüm ilçe ve beldelerde güreşi tabana yaymak,  güreşin toplumun her kesiminde izlenimliğini artırmak, il ve ilçeler, beldeler arası turnuvalar yapmak, Uluslararası turnuvalar düzenlemek, Türk güreşine ‘Tokat’ damgasını vurmak için kısa, orta ve uzun vadeli programların hazırlanması görüşüldü.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı,  hazırlanan programların Eylül ayından itibaren uygulamaya geçmesinin hedeflendiğini belirterek, “Spor Tokat projesi kapsamında yapılacak çalışmalar ile Tokat güreşte parlak günlerini tekrar yakalayacak. Ata sporumuz güreşin başarılı olması, yaşaması için katkı sunmaya, değer üretmeye çalışıyoruz.” dedi.
 
Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Spor Şube Müdürü Ömer Besler, Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Şahin,  Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı, Eski Milli Güreş Takım Antrenörü Sezai Işkın ve güreş antrenörleri katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]