• 0

11 Haziran 2019, 21:08 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

7 Bölge 7 Renk Festivali, Karadenizliler gecesiyle başladı

7 Bölge 7 Renk Festivali, Karadenizliler gecesiyle başladı

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuk olduğu Trabzon ve Rizeliler gecesiyle başladı. Böyle bir etkinlikte yer almaktan onur duyduğunu söyleyen Soylu, 7 Bölge 7 Renk festivali için 'Güzelliklerin altına imza atan, beraberliğin altına imza atan ve bunu sadece Türkiye'ye değil coğrafyamıza da gösterme çalışan bir kültür festivali' değerlendirmesinde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Balkanların ve Anadolu’nun rengini, desenini, tarihi değerlerini bünyesinde barındıran kültür mozaiği Bağcılar’da Ramazan ayından hemen sonra geleneksel hale getirilen 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali, Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde başladı. Trabzon ve Rizelilerin sahneye çıktığı festivalin ilk gününde Festivalin ilk gününde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Etkinliğin düzenlendiği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda coşkuyla karşılanan Soylu, yaptığı açılış konuşmasında “Güzelliklerin altına imza atan, beraberliğin altına imza atan ve bunu sadece Türkiye’ye değil coğrafyamıza da gösterme çalışan bu kültür festivalinde sizin huzurunuzda bulunmak, aynı havayı teneffüs etmek, Türkiye’nin geleceğine dair böyle bir etkinlikte yer almak bizi ziyadesiyle onurlandırmıştır” dedi.
 
 
Görevimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı üzerinden İstanbul’a PKK’nın sızmasını engellemektir
 
23 Haziran Pazar günü İstanbul’da gerçekleşecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Bir İçişleri Bakanı’nın İstanbul’da ne işi var?’ şeklindeki sorusuna Bağcılar Meydanı’ndan şu cevabı verdi: “Ankara’dan ibaret sanıyor İçişleri Bakanı’nın görevini. Niye İstanbul’da işim olduğunu söyleyeyim. Neyle görevli olduğumu da söyleyeyim. Doğu ve Güneydoğu’da o dağlarda bu ülkenin birliğine saldıranlara karşı milletçe hangi cevabı veriyorsak, oradaki kahramanlarımız hangi cevabı veriyorsa İçişleri Bakanı olarak benim görevim açık ve net. Doğu ve Güneydoğu’da PKK’nın varlığını nasıl oradan kaldırmaya çalışıyorsak, görevimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı üzerinden İstanbul’a PKK’nın sızmasını engellemektir. Bu kadar açık ve net.”
 
31 Mart seçimlerinde oyun oynayanlara en güzel cevabı 23 Haziran’da Bağcılar verecek
 
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Bu mekan bundan bir hafta önce Ramazan boyunca dostluklara ve kardeşliklere ev sahipliği yaptı. Bağcılar’da bulunan hemşehri derneklerimizin, vakıflarımızın stantlarıyla beraber İstanbul ülkemizin mozaiği, Bağcılar’da İstanbul’un mozaiği kültür mozaiğiydi. Bu mozaiğin en güzel örneklerini burada sergilediler. Şimdi de Ramazan’dan sonra geleneksel hale getirmiş olduğumuz 7 Bölge 7 Renk programında birlikteyiz. Bu akşam Rize ve Trabzonlu dostlarımızla başladık. İnşallah 21 Haziran’a kadar diğer yörelerdeki dostlarımızı da burada ağırlayarak programlarımızı tamamlayacağız” şeklinde konuştu. Çağırıcı, 31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oyun oynayanlara en güzel cevabı 23 Haziran’da Bağcılar’ın vereceğini söyledi. Protokol konuşmalarının ardından Çağırıcı, Bakan Soylu’ya plaket takdim etti. Soylu alandan ayrılmadan önce sahnede çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Festival'in ilk gününde Karadeniz’in sevilen gruplarından Koliva ve müzisyen Zeynep Birinci konser verdi. Sanatçılar seslendirdiği türkülerle davetlileri coştururken, halk oyunları gösterileri de ilgiyle izlendi. Davetliler, yörelerine özgü müzik eşliğinde bolca halay çekti.
 
10-21 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin açılış programına MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, MHP MYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu, MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Bağcılar Ülkü Ocakları Başkanı Emre Dağcı, Bağcılar Trabzonlular Derneği Başkanı Ethem Coşkun, Rize İkizdere İksenitliler Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İshak Kaşmer, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]