• 0

13 Mayıs 2019, 22:56 - Anasayfa // Başçiftlik Haberi yazdır

Tokat çilek tarımını sevdi

Tokat çilek tarımını sevdi

Tokat'ta son yıllarda artan çilek üretimine yeni bir halka ekleniyor. Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde 16 çiftçinin çilek yetiştiriciliği için düğmeye basıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tarım Tokat Projesi kapsamında Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim Şubesi Teknik elemanlarınca Başçiftlik ilçesinde 16 çiftçiye16 dönüm çilek bahçesi tesisi çalışmalarına başlandı, malzemeler teslim edildi ve uygulamalı olarak çiftçilere eşlik edildi.
 
 
Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, "2023 Tokat Vizyonu kapsamında 100 Dönüm alanda çilek yetiştiriciliği yapılacak ve bu hususta çiftçilerimize destek verilecektir. 2018 yılında 15 dekar çilek tesisi yapılmış, budama, bakım ve zirai mücadele konuları takip edilmiştir. Proje kapsamında damla sulama sistemi, malç naylonu ve fideler bedelsiz verilmektedir. İşçiliğini tesisi kuranlar kendi yapacak ve il Müdürlüğümüz teknik personeli destek vermektedir. Yağmur çamur demeden Proje çalışmalarını yürüten İl müdürlüğümüz teknik personelleri Cafer Elik, Muzaffer İdi ve Özgür Yıldız beylere ve Projelerin hazırlanması uygulanmasında büyük çaba gösteren Bitkisel üretim Şube müdürümüz Melih Nadir'e teşekkür ederiz" dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Başçiftlik Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]