• 0

30 Nisan 2019, 22:52 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İyi Partili Sağol, 'İşsizliğin zirve yaptığı bir dönemdeyiz'

İyi Partili Sağol, 'İşsizliğin zirve yaptığı bir dönemdeyiz'

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, işsizliği zirve yaptığı, işçilerin zor şartlar altında çalıştığı bir dönemde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladığını belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, işsizliği zirve yaptığı, işçilerin zor şartlar altında çalıştığı bir dönemde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladığını belirterek 'Çağdaş çalışma koşullarının, iş sağlığı ve güvenliği politikalarının ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin olduğu, Avrupa birliği standartlarında bir iş hayatının bulunduğu, iş kazalarının yaşanmadığı, kıdem ve ihbar tazminatlarının fonlara devredilmediği bir gelecekte, tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor. Tüm emekçilerin çalışma hayatı boyunca barış güven ve dayanışma içinde bulunmalarını diliyorum' dedi.
 
BELEDİYELERE MAAŞ ÖDEYEMEZ KONUMA GELDİ
 
İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “İşçinin alın terinin kurumadan emeğinin karşılığının ödenmesi” şeklindeki inancımızı hatırlatarak, “Fakat görüyorum ki, iktidar partisinin yanlı ve yanlış politikaları sebebiyle belediyeler tekrar maaş ödeyemez duruma düşmüştür. Emeğin, alın terinin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, çalışma barışını güçlendirmesini, toplumumuzda dostluk ve dayanışmayı artırmasını, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyorum. Dünyada ve ülkemizde işsizlik büyük boyutlara ulaşmıştır. Güzel ülkemde genel işsizliğin yüzde 15’lere üniversiteli işsizliğin yüzde 25’lere geldiğini üzülerek görüyoruz. Böyle bir dönem de çalışanların hakları daha da anlam kazanmaktadır. Çünkü işsizliğin çoğaldığı dönemlerde insanlar emeklerinin karşılığını alamamaktadır” şeklinde konuştu.
 
İKTİDAR HUZUR VE İSTİKRARI BOZUYOR
 
Çalışma barışının bozulma aşamasına geldiğine değinen Ömer Sağol, “Çalışan, üreten kesimlerin beklentilerinin ve taleplerinin karşılanması, sorunlarına çözüm üretilmesi, hiç şüphe yoktur ki, ülkedeki huzurun ve istikrarın temel unsurlarından birini oluşturmaktadır” dedi.
 
BAYRAM HAVASINDA GEÇSİN
 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, özüne ve anlamına uygun olarak bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanması konusunda herkesin sorumluluklarını bilerek hareket etmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Sağol, “Bu ülke gerginliklerden çok çekti. Toplumu germenin de kimseye faydası olmadığı şimdiye kadar görüldü. Çalışanlarımız, emekçilerimiz marjinal grupların oyunlarına gelmeden hareket etmelidir. Toplum olarak, 1 Mayısların geçmişin acı hatıralarının geride bırakılarak, yüzlerin güldüğü, geleceğe umutla baktığımız bir gün olarak hatırlanmasını istiyoruz. Emek ve Dayanışma Günü’nde bütün çalışanlarımızı tekrar tebrik ediyorum, günlerini kutluyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]