• 0

25 Nisan 2019, 13:44 - Anasayfa // Pazar Haberi yazdır

Tokat Pazar'da kadın istihdam eğitimi

Tokat Pazar'da kadın istihdam eğitimi

Tokat Pazar'da kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak çıkış yolları aranıyor. Tokat Pazar Belediyesinde düzenlenen toplantıda kadın istihdamını artırmak amacıyla ilk toplantı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pazar Kaymakamlığı, Pazar Belediyesi ile Tokat İŞGEM'in ortaklaşa düzenlenen toplantıya Pazar Kaymakamı Ömer Saygılı, Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, Tokat İŞGEM Müdürü KOSGEB Girişimcilik Uzmanı Yüksel Tokuşçu katıldılar.
 
Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak düzenlenen ilk toplantının bir başlangıç olduğunu belirterek, “Amacımız Pazar İlçemizin kalkınmasında, büyümesinde kadınlarımızın katkısını artırmaktır” dedi.
 
KOSGEB Kadın girişimciliği artırmaya yönelik olarak önemli projeler geliştiriyor. KOSGEB, ülkemizde birçok kuruluşa ve girişimci vatandaşlara desteklerini sağlayan bir kuruluş olmasıyla birlikte girişimci kişilerinde başarı kaynağı olmaktadır.
 
Her konuda devlet destekli kredi olanakları ayrıca hibe ve sıfır faizli kredilerle bir kişinin iş yeri açma ya da işini büyütme talebindeki en büyük destekçisidir. KOSGEB Başkanlığı, içinde bulunduğumuz 2019 yılında da ev hanımlarına desteklerini sürdürmektedir. Bu desteklerle birlikte girişimci kadınlara, kendilerine bir iş kurabilmesi için devlet desteği sağlanmaktadır. Bu desteğin sağlanmasıyla kadın girişimcilerimiz kendi yeteneklerinin olduğu bölümlerde bir işletme açarak gelir elde edebileceklerdir.
 
 
Bu konuda gereken desteğin sağlanabilmesi için gerekli şartları yerine getiren kadınlar hibe desteğiyle birlikte faizsiz kredilerden de yararlanabileceklerdir. Bu desteklerin başlamasıyla birlikte proje kapsamında kuaför, bijuteri, ev yemekleri yapan bir işletme ya da kadınlarla ilgili ürünlerin satıldığı bir iş yeri açılabilecek. 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Pazar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]