• 0

27 Mart 2019, 11:04 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'Tokat'ta artık işler iyi gitsin'

Hüseyin Yarıcı, 'Tokat'ta artık işler iyi gitsin'

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, son 5 yılda Tokat'ta 89 bin civarında icra davası açıldığına dikkat çekerek, 'Tokat'ta işler kötüye gidiyor. İYİ Parti ile işlerin İYİ gitmesini istiyoruz. Bu bir İYİ'lik hareketidir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çay Mahallesinde yürüyüş gerçekleştiren İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Bu güçlü Tokat yürüyüşüdür. Başaracağız Başaracağız Başaracağız” ifadelerini kullandı. Hüseyin Yarıcı’nın seçim çalışmaları CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da katıldı. Yarıcı, Durmaz’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
 
TOKAT GÖÇ VERİYOR
 
Tokat’ta sigara fabrikasının kapatıldığını ve bu durumdan 150 Tokatlının etkilendiğini, yeni fabrikaların açılmadığını bunun da işsizlik anlamına geldiğini ifade eden İYİ Partili Yarıcı, “Tokat’ta 17 bin 337 kayıtlı işsiz var. Bir de hak ettiği ücreti ekonomik kriz sebebiyle alamayan kesim var. İşsizlik ve fakirlik sebebiyle 41 bin 326 Tokatlının göç ettiğini görüyoruz Bütün bunlara karşılık son bey yıla 88  bin 933 icra dosyasının açıldığını görüyoruz. Bir şeyler ters gidiyor. Biz tüm bunları düzeltmek için geliyoruz” şeklinde konuştu.
 
 
YOKSULLUKLA MÜCADELE EDECEĞİZ
 
Özelleştirme yaparken uluslararası sermayenin devreye girdiğini anlatan Hüseyin Yarıcı, “Bugün uluslararası sermaye odakları, “yoksullukla mücadele stratejileri” geliştirdiklerini iddia ederek; kendilerinin ürünü olan yoksulluğa karşı mücadeleyi de ancak kendilerinin yürütebileceği fikrini propaganda ediyor. Bu yaman bir çelişkidir. Biz yoksullukla, işsizlikle her birlikte tabandan gelen bir mücadele vereceğiz. Bir olacağız, iri olacağız ve diri olacağız” ifadelerini kullandı.
 
KİMSESİZLERİN KİMİ OLACAĞIZ
 
Ranta değil, üretime yönelik stratejiler belirlediklerini belirten İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Gençlerin meslek öğrenmesine yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Aileyi zayıflatan, çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklar edinmesine yol açan emekçi ailelerdeki yoksulluk koşullarının ailenin dağılıp sosyal yaşamı tahrip etmesi önlemeye yönelik çalışmalar yürüteceğiz. Yoksul ailelerin yaşlılarının ve kimsesizlerin insanca yaşayacaklarına yönelik imkânlar sağlayacağız. Kimsesizlerin kimi olacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]