• 0

25 Mart 2019, 00:13 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 300 bin kitap öğrencilerle buluştu

Tokat'ta 300 bin kitap öğrencilerle buluştu

Tokat Valisi Ozan Balcı, "Eğitim Tokat" projesi kapsamında yapılan çalışmaları düzenlenen toplantıda değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valisi Ozan Balcı Başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Kitap Projesi Koordinatörü Keziban Yıldırım katıldı. Toplantıda Kitap Projesi Koordinatörü Keziban Yıldırım Özcan, proje kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  Yıldırım, sunumunda "İl ve ilçe kütüphanelerinde dört aylık süreçte kütüphane kullanım oranı yüzde 100 artmıştır.İlimizdeki 105 bin öğrenci kütüphanelere üye yapılmıştır. Ayrıca Türkiye ilk olacak doğan her çocuğumuza ve yeni evlenen çifte kütüphane üyeliği kartı verilecektir. Tokat ilini nitelikli kitaplar ve z kütüphaneler olarak Türkiye’nin en donanımlı ili haline getirmek için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
 
 
Vali Ozan Balcı, sunumun sonunda yaptığı konuşmada, Eğitim Tokat projesinin Tokat’ta sahiplenildiğini belirterek, çalışmaların hızlı ve verimli bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Proje ile birlikte il genelinde 300 bin kitap dağıtıldığını ve tüm öğrencilerin kitapla buluşturulduğunu ifade eden Vali Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere, müdürlüğün tüm çalışanlarına, okul  idarecilerine, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]