• 0

19 Mart 2019, 12:10 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Feramuz Şahin Tokat'ta dostlarıyla bir araya geldi

Feramuz Şahin Tokat'ta dostlarıyla bir araya geldi

CHP'li Feramuz Şahin, Tokat'ta dostlarıyla bir araya geldi ve Tokat'ın geleceğine yönelik olarak fikir alış verişinde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TBMM 22. Dönem Tokat milletvekilliği yapan, CHP Tokat İl Başkanlığı görevinde bulunan eski sendikacı Feramuz Şahin, Tokat’ta dostlarıyla bir araya gelerek Tokat’a yönelik olarak değişik görüşlerini paylaştı.
 
OZANLAR, ŞAİRLER DİYARI
 
Milletvekilliği döneminde Tokatlının Ankara’daki kapısı olan ve taraflı tarafsız herkesin sevdiği Feramuz Şahin, “Tokat benim için çok şey değil, her şeydir. Bu toprakların ekmeğini yedim, suyunu içtim, havasını kokladım. Dostluğunu gördüğüm, bulunmaktan büyük mutluluk duyduğu mekânlardır. Tokat’ın her karışının ayrı bir anlamı vardır. Kul Himmetlerin, Cahit Külebilerin, ozanların, şairlerin, yazarların diyarı Tokat’ta bulunmak, Tokatlı olmak ayrı bir ayrıcalıktır” dedi.
 
ÖMRÜM YETTİĞİNCE TOKAT İÇİN ÇALIŞACAĞIM
 
Tokat’ın hak ettiği konumda olmadığını sözlerine ekleyen Feramuz Şahin, “Bürokratlarımız var, her dönem fazlasıyla iktidar partilerinden seçilen milletvekillerimiz var, ciddi sayıda işadamımız var. Fakat bu kentler hak ettiği konumda değil. Köylümüz sahipsiz, işçimiz sefalet ücreti ile boğuşuyor, esnaf ve sanatkârımız ayakta durma mücadelesi veriyor. Yıllarca bu ezilen, yok sayılan kesimlerin temsilciliği yaptım. Bundan sonra da ömrüm yettiğince yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.
 
ONURLU BİR YAŞAM
 
Tokatlı olmanın bir ayrıcalık olduğunu sözlerine ekleyen Feramuz Şahin, “Kitleler haklarını aramak istiyorlarsa örgütlü çalışmak zorundadır. Bu işçimiz için de, köylümüz için de geçerlidir. Fakat gördüğüm kadarıyla insanlarımızın örgütlenmede eksiklikleri, haklarını dile getirmede endişeleri bulunuyor. Hak arama bir başkaldırı değildir, hak arama onurlu yaşamanın bir sonucudur. Üretimden pazara kadar her aşamada örgütlü olursak Tokat kazanır, Tokatlı kazanır. Her aşamada üzerime düşen ne varsa buradayım” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]