• 0

08 Kasım 2018, 14:06 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa Belediye Başkanı Yıldırım, personelle bir araya geldi

Erbaa Belediye Başkanı Yıldırım, personelle bir araya geldi

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, kültür ve kongre merkezinde belediye personeli ile bir araya geldi. Başkan Yıldırım, tamamlanan ve devam eden projeler üzerine konuştu ve, “İnatla, cesaretle, azimle çalıştık ve birçok projeyi hayata geçirdik” dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“ERBAA’NIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞTIK”
 
38,5 milyon lira borçla devraldıklarını belediyenin şu anki borcunun 72 milyon lira olduğunu söyleyen Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Her karışında birlikte emek verdiğimiz projelerimizle çıktığımız yolda emek ve azimle her geçen gün Erbaa'nın şahlanışı için, Erbaa ve Erbaalılar için adımlar atıyoruz” ifadelerini kullandı. Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, 4,5 yılda 150 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyerek, "Biz bu hizmetleri yaparken, cesaretle her türlü eleştiriyi göze alarak yaptık" dedi.
 
150 MİLYON LİRALIK YATIRIM
 
Tokat Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, 4,5 yılda yaptıkları 101 projeyle ilgili bilgi verdi. Başkan Yıldırım, "Erbaa'nın kasabadan şehre dönüşmesi gerekiyordu. Yaptığımız yatırımlar ve çalışmalarla Erbaa kasaba görünümünden büyük ve adından söz edilir bir şehre dönüştü. Alt yapı, üst yapı, projeler, yerel hizmetler, genel hizmetler 150 milyon liralık yatırım yaptık" dedi.
 
 
ERBAA’NIN VE ERBAALILARIN MENFAATİNİ GÖZETTİK
 
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım konuşmasında, "Su da dijital saate geçerek tahsilatımızı arttırdık. Çok eleştirildik bu yüzden. Kaynağımızı üç katına çıkarttık. İkincisi tahsilatların üzerine gittik. Borçluların üzerine gittik. Alacağımızı aldık. Üçüncüsü 3 tane yer sattık. Hamamın yeri, itfaiyenin yeri ve akaryakıt istasyonunun yeri. Ev yapmış vatandaş, arsa belediyenin. Vatandaşın evini yıkacak halimiz yok. Ne yaptık vatandaşa sattık o yeri. TOKİ'nin yeri, galericiler sitesinin yeri, halin yanı ve başka kamulaştırmalarla beraber 625 dönüm de kesin tahsis olmak üzere 725 dönüm yer kazandırdık belediyeye. Eski tekel ambarlarını belediyemize kazandırdık. Onun üzerindeki binalar bugün yapmaya kalksak 30 Milyon lira. Biz hiç masraf yapmadan hem 75 dönümlük yer hem de 30 milyon liralık yer kazandırdık. Dışarıda duyacağınız en fazla şey yer sattı belediye olacak. Ama karşılığında bunlar yapıldı. 150 Milyon liralık hizmet üretildi. Sadece 30 Milyon lira borcu arttırarak. Bu bir başarı hikâyesidir" ifadelerini kullandı.
 
Erbaa Belediyesi'ne iktidar belediyesi olduğu için para yağdığını düşünenlere de cevap veren Hüseyin Yıldırım, "Yağmadı! Biz bu hizmetleri yaparken, cesaretle her türlü eleştiriyi göze alarak yaptık. Marifet parayla iş yapmak değildir. Parasız da iş yapabilmektir" dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]