• 0

06 Kasım 2018, 22:36 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal'da dirift atan sürücülere ceza

Turhal'da dirift atan sürücülere ceza

Turhal'da trafiği tehlikeye sokanlara yönelik ceza işlemleri hızlandı. Bir asker uğurlamasında drift atan iki araç sürücüsüne toplamda 14.056 TL para cezası uygulandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Trafik Kanununda yapılan değişikliğin sonucu Turhal da hayata geçirildi. Bilindiği üzere Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte yeni trafik cezaları da uygulanmaya başlandı.
 
CEZA YAĞDI
 
Turhal’da asker uğurlama konvoyunda drift atan 2 otomobil sürücüsüne toplam 14 bin 56 lira ceza kesildi. Asker uğurlaması yapan konvoydaki iki otomobilin terminal içerisinde drift yaptığı ihbarı alan Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından tespit edilen sürücülere işlem yaptı.
 
Bir otomobil sürücüsüne sürücü belgesiz araç kullanmaktan 2 bin 18 lira, sürücü belgesiz araç kullandırmaktan araç sahibine 2 bin 18 lira, drift atmaktan 5 bin 10 lira olmak üzere toplam 9 bin 46 lira para cezası uygulandı ve ayrıca otomobil 60 gün süre ile trafikten men edildi. Diğer otomobil sürücüsüne ise drift atmaktan 5 bin 10 lira para cezası kesilirken, araç sürücüsü aday sürücü olduğu için sürücü belgesi 2 ay süre geçici olarak iptal edildi. Toplamda iki otomobil sürücüsüne 14 bin 56 lira para cezası uygulandı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]