• 0

05 Kasım 2018, 14:07 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yerel Basın Jüri Özel Ödülü bu yıl Yakup Orakçı'nın

Yerel Basın Jüri Özel Ödülü bu yıl Yakup Orakçı'nın

Tokat Enleri Mustafa Vasfi Diren Ödülü Gazetecilik Alanında Yakup Orakçı'nın. 18. Tokat Enleri Ödüllerinin sahipleri, yapılan törenle sahiplerini buldu. Gazetecilik alanındaki yeler basın jüri özel ödülünü bu yıl Yakup Orakçı aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

18. Tokat Enleri Ödüllerinin sahipleri, yapılan törenle sahiplerini buldu. Gazetecilik alanındaki yerel basın jüri özel ödülünü bu yıl Yakup Orakçı aldı.
 
Bu yılki ödüller DİMES firmasının kurucusu Mustafa Vasfi Diren adına verildi.  Bir ay önce başlatılan anketler ve toplantılar sonucu belirlenen isimlere gecede Tokat’ın Enleri ödülleri verildi.
 
EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ EROĞLU’NUN
 
En başarılı belediye başkanı ödülüne layık görülen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, törende yaptığı konuşmada “Tokat kelimelerle ifade edilmez. Birçok şey deriz; Akzambaklar şehri deriz, Şehitler diyarı deriz. Anadolu’nun mayası deriz. Böylesine güzel bir yer iliyle ilçeleriyle. Bizleri her yerde iftiharla temsil ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Tokat’ımızdan çok başarılı insanlar çıktı” diye konuştu.
 
TURHAL’I SEVMEK BİR SEVDADIR
 
Ödül alan belediye başkanları arasında yer alan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler de konuşmasında, “Asıl olan millettir. Turhal’ı sevmek bir sevdadır. Bu sevda türküsünü birlikte söyleyelim dediğimde bizlerle birlikte yol arkadaşlığı yapan tüm Turhallı hemşerilerime armağan ediyorum” dedi.
 
TOPRAĞIN ÜRETTİKLERİNİ KATMA DEĞERE DÖNÜŞTÜRMEK
 
Yılın en iyi bürokratı ödülünü alan İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ise Mustafa Vasfi Diren’e rahmet dileyerek bir anısını paylaştı. Gökçe “Yaşım 17 Başçiftlik Meydanında siyasi parti mitingleri vardı. Rahmetli Ömer Dedeoğlu ile birlikte propaganda için gelmişlerdi. Mikrofonu Mustafa Vasfi Diren aldı ve dedi ki; “Ben bu toprağın ürettiklerini ülkem için katma değere dönüştüreceğim.” Demişti. Ben ondan ilham aldım. Belki de o zaman siyaset bize bulaştı. Bu kulvarda devam ettik. 32 yaşımızda belediye başkanı olduk, Tokat Belediyesinde 2 buçuk yıl zabıta müdürlüğü,2 buçuk yıl belediye başkan yardımcılığı, arkasından da belediye başkanlarımızın yaptığı hizmetleri köylere ulaştırmak için gayret sarf ediyoruz. Bize bu yolda yardımcı olan herkese, çalıştığım 4 valimize teşekkür ederim. Bu ödülü önce bize destek verenlere sonra da arkamızda dağ gibi duran ailemize ve çocuklarımıza armağan etmek istiyorum” diye konuştu.
 
 
TGF’NA ÖDÜL
 
Gecede Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, en İyi Medya Yöneticisi Ödülüne, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan Jüri Özel Ödülüne, Anadolu Ajansı Yöneticisi Kamuran Akkuş Yılın en İyi Ajans Habercisi, Yakup Orakçı, Yerel Basın Jüri Özel Ödülüne, Hasan Hüseyin Koç ve Murat Şahin Yılın en iyi iş adamı ödülüne layık görüldü.
 
ORAKÇI’DAN TEŞEKKÜR
 
Yerel gazeteciliğin çok zor bir meslek olduğunu, yerel gazetecilerin aslında o ilin tarihini yazdığını ifade eden Yakup Orakçı da, “Eğer bir ilin tarihini, bir ilçenin tarihini öğrenmek istiyorsanız, orada çıkan yerel gazeteleri geçmişe dönük tarayın. O zaman göreceksiniz ki, yerel gazeteciler aslında tarih yazıyor. Bu çok önemli bir görevdir. Günümüzde iyice zorlayan sektörde ayakta durmak belki zor ama, bu ödülleri almak büyük bir onur. Bu onuru bize yaşatan herkese teşekkür ederim” dedi.
 
Tokatlı Sanatçılar Sevda Gül ve Murat Akkaya’nın seslendiği güzel türküler ile programda dinleyiciler keyifli vakit geçirdi. Bu arada törene katılanlara yöresel yiyecekler ikram edildi. Günün anısına çekilen fotoğrafın ardından gece son buldu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]