• 0

03 Kasım 2018, 00:46 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

G.O.P. Rektörlüğü'ne aday

G.O.P. Rektörlüğü'ne aday

Prof. Dr. Haluk Çağlar Kaymak GOP Üniversitesi Rektörlüğüne aday oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Atatürk Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Kaymak GOP Üniversitesinin Rektörlük seçimi adaylık müracaatını yaptı.
 
1974 yılında Niksar’da doğan Kaymak GOĞ Üniversitesi Ziraat Fakültesinde başladığı yüksek eğitimini tamamladıktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesinde çalışmalara devam etti, uzun yıllar bilimsel çalışmalarını Atatürk Üniversitesinde devam eden Kaymak Tokat GOP Üniversitesi Rektörlüğünün yeni seçimleri için Rektör adaylığına müracaat etti.
 
Prof. Dr. Haluk Çağlar Kaymak GOP Üniversitesi Rektörü olması halinde Tokat’ın Tarımsal bakımından üst sıralarda Tarımsal başarılar elde edeceği  ifade edilmektedir.
 
Prof. Dr. Haluk Çağlar Kaymak’ın özgeçmişi;
 
1974 yılında Niksar’da doğdu. İlköğrenimini Niksar’da Orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı 1994 yılında girdiği Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Bahçe Bitkileri Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.
 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı’nda başladığı Yüksek Lisans öğrenimine devam ederken 1999 yılında Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve 2000 yılında Yüksek Lisansını tamamladı.Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Anabilim Dalında başladığı Doktora öğrenimini ise 2006 yılında tamamladı.
 
Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümüne 2009 yılında Yrd.Doç.Dr olarak atandı ve 2012 yılında Doçent 2018 yılında da Profesör unvanı aldı.
 
Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesinde Dekan Yardımcılığı Tarımsal ve Yayım Merkezi Müdürlüğü Atatürk Üniversitesi Eğitim Komisyonu Üyeliği ve Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Uluslararası ve ulusal dergi ve bilimsel toplantılarda çok sayıda yayımlanmış makale ve bildirisi uluslararası kitaplarda alanı ile ilgili bölüm yazarlıkları bulunmaktadır.
 
Halen Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nde Prof.Dr. olarak yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]