• 0

03 Kasım 2018, 00:40 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İYİ Parti'den HDP'ye çok sert cevap

İYİ Parti'den HDP'ye çok sert cevap

HDP'li Pervin Buldan'ın açıklamalarına çok sert teki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, 'Bölücülük zehrinden arınmamış partilerle görüşme yapmamız mümkün değildir. Melun bir planı hayata geçirmek istiyorlar' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın İYİ Parti’ye yönelik sözlerine cevap verdi.
 
Buldan’ın AKP ve MHP dışındaki tüm partilerle seçim işbirliği için görüştük sözlerine tepki gösteren Dervişoğlu, “Kendisini terör örgütlerinden soyutlamamış partililerle hangi amaçla olursa olsun hiçbir düzeyde görüşme yapması mümkün değildir. İYİ Parti’nin ittifakı yalnızca aziz Türk milletiyledir” ifadelerini kullandı.
 
Dervişoğlu’nun açıklamasının tamamı şöyle: “HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın AK Parti ve MHP dışındaki tüm partilerle seçim işbirliği için görüşmeler yaptıklarına dair açıklaması, tamamen farklı maksatlar içermektedir. Yaptıkları her siyasi hamle ve geliştirdikleri her yeni söylem, kendi içinde tuzaklar barındırmaktadır. “
 
‘MELUN BİR PLANI HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORLAR’
 
“İktidar partisiyle ortaklık masasından kalkıp kalkmadıkları dahi henüz belli değilken, başka siyasi partileri şaibe altında bırakmaya kalkışmaları, masum bir çabadan ziyade, melun bir planı hayata geçirmek istediklerini ortaya koyuyor.
 
Herkes iyi bilmelidir ki, İYİ Parti’nin, henüz kendisini terör örgütlerinden soyutlayamamış ve siyasal bölücülük zehrinden arınmamış partilerle, hangi amaçla olursa olsun hiçbir düzeyde görüşme yapması mümkün değildir. Ve yine herkes iyi bilmelidir ki, İYİ Parti’nin ittifakı, yalnızca aziz Türk Milleti’yledir.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]