• 0

28 Ekim 2018, 22:56 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Mine Baş, 'Cumhuriyet bir erdemdir'

Mine Baş, 'Cumhuriyet bir erdemdir'

İYİ Parti Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Mine Baş, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 'Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünü coşku ve kıvançla kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyet, Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde verdiği destansı mücadelenin, vatan sevgisinin, millet olarak dayanışmanın ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye’nin zor günler geçirdiği bir dönemde Cumhuriyet Bayramı kutlamanın ayrı bir anlamı ve sorumlulukları olduğunu belirten Mine Baş, “Cumhuriyetimizin bir asra yaklaşan zaman içinde kat ettiği mesafe hepimiz için büyük bir onurdur. Fakat AKP iktidarı demokrasiye zarar vermiş, yargı bağımsızlığını zedelemiş, kuvvetler ayrımını ortadan kaldırmıştır. Bu gelişmelere rağmen demokrasimiz ve cumhuriyetimiz yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği konuma İYİ Parti ile tekrar gelecektir” ifadelerini kullandı.
 
Mine Baş açıklamışını şöyle sonlandırdı: “Teknolojik bilgi seviyesinde yükseliş yeni ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Bilgi toplumu, yetişmiş, daha nitelikli ve verimli bir insan gücü ister olmuştur.  Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçişte toplumların eğitim seviyelerinin yüksekliği bilginin üretimi, dağıtımı ve kullanımının etkinliği önem arz etmektedir. 21.’inci yüzyılda insanlarımızı bu yeni şartlara uyum sağlayabilecek şekilde eğitmek en önemli eğitim zorluğu olacaktır. Erdemlerimizden asla vazgeçmeden, geçmişimizi unutmadan, geleceğe hazırlanmalıyız.
 
Türkiye yönünü hep ileriye çevirmiş, sorunlarını çözme iradesini güçlü bir şekilde göstermektedir. Bu duygularla herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]