• 0

28 Ekim 2018, 21:59 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Mehmet Başal, Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

Mehmet Başal, Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

Tokat'ın sevilen simalarından İşadamı Mehmet Başal, Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yılını kutladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitleri, gazileri rahmete andığını ifade eden Mehmet Başal, “Bu ülkeye borçluyuz. Bu ülke için canlarını verenlere borçluyuz. Bu topraklar bizim için değerlidir” dedi. Başal açıklamalarında şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kuruluş tarihi olan 29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yılını milletçe idrak etmenin onurunu yaşıyor ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutluyoruz.
 
Ülkemiz, cumhuriyetin ilanıyla birlikte kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda attığı adımlarla Dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. Türkiye’nin yenileşme, değişme ve dönüşüm noktasında yakaladığı bu başarı küresel güç odaklarını fazlasıyla rahatsız etmiştir ve çeşitli yollarla yükselişimiz engellenmeye çalışılmıştır.
 
Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın, Tokatlıların Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi saygı ile yâd ediyorum.”
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]