• 0

12 Ekim 2018, 15:31 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Üniversite AR-GE'yi yeni farketti

Üniversite AR-GE'yi yeni farketti

Tokat'ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen AR-GE Proje Pazarına Tokatlılar büyük ilgi gösterdiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat sanayicisi Ar-Ge Proje Pazarının çok önemli olduğunu belirterek, “Bu bir ihtiyaçtı, üniversite niye şimdiye kadar bekledi. Bunu anlamak mümkün değil” dediler.
 
Ar-Ge Proje pazarı ile akademisyenler, sanayiciler, araştırmacılar ve öğrencilerin somut Ar-Ge proje fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir ortam sağlanması hedefleniyor. Bu etkinlikle Üniversite sanayii işbirliğinin geliştirilmesi ve yeni Ar-Ge ortaklıkları başlatılmasını planlanıyor.
 
Teknik bir soruna çözüm arayan veya Ar-Ge çalışmalarına destek olacak uzmanlığa ihtiyaç duyan sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin konusunda uzman akademisyenlerle bir araya getirilmesi ve Üniversitemiz öğrencilerinin AR-GE Projelerine özendirilmesi amaçlanıyor.
 
 
TİCARET ODASI BAŞKANI ÇELİK AR-GE PROJE PAZARINDA
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr .Ali Çelik de Tokat'ta bu yıl ilk kez düzenlenen AR-GE Proje Pazarı etkinliğine katıldı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde düzenlenen AR-GE projesi pazarında akademisyenlerin yanı sıra mucitlerinde buluşları sergilendi. Çok sayıda üniversitenin AR-GE biriminin yanı sora okullarında katıldığı AR-GE proje pazarı yoğun ilgi gördü.
 
Başkan Ali Çelik, düzenlenen seminer sonrasında beraberinde Tokat Belediye Başkanı Av Eyüp Eroğlu ile birlikte projede sergilenen çalışmaları inceledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü
Türk dünyası şairleri Tokat'ta buluştu Türk dünyası şairleri Tokat'ta buluştu
Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türksoy ve Dünyader işbirliğinde 26 Haziran Atatürk Kültür Sar

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]