• 0

10 Ekim 2018, 11:36 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi irfan yuvası oldu

Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi irfan yuvası oldu

Niksar'da faaliyet gösteren Yağıbasan Bilgi Evi her yaştan Niksarlı'ya hizmet ediyor. Okuma yazma seferberliği kapsamında ilçede okuma bilmeyen insanlara da hizmet veren Bilgi Evi, çocukların gelişimine de katkı da bulunuyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURSLARI
 
Niksar Belediyesi Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi’nde, hafta içi her gün 09.00-11.30 ve 13.30-16.00 saatleri arasında 2 grup halinde yapılan Okul öncesi Eğitim Kurslarına büyük talep oldu.
 
ÇOCUKLAR BİLGİ EVİNDE
 
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Şehrimizin evlatları için Kent parkımızın içerisinde Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evimizi kurduk. Çocuklarımız için tasarladığımız bilgi evinde teknoloji atölyesi, müzik atölyesi, el sanatları ve maket atölyesi, resim atölyesi çok amaçlı salon ve prova odası, üç adet derslik mevcut. Ayrıca içerisinde değerli hemşehrimiz Yüksel Altuner’in bizlere verdiği 4 bine yakın kitaptan oluşan bir kütüphane, sergi salonu ve idare kısmından oluşan bilgi evimizde çocuklarımızın hizmetinde sunduk” dedi.
 
 
“SOSYAL PROJELERE ÖNEM VERİYORUZ”
 
Sosyal projelerin önemine değinen Özdilek Özcan, “Baş Tacı Yaşam Merkezi, Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları, Danişmend Gazi Aşevi, Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi, Niksar Kamping, Düğün Sarayı, Sosyal Market, Taş Bina, Engelsiz Hizmet Aracı, Evde Temizlik Hizmetleri ile halkımıza hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.
 
Öte yandan Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evinde okuma-yazma bilmeyenlere yönelik kurslar da düzenleniyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]