• 0

09 Ekim 2018, 11:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Başkan Eroğlu 'Sizin sayenizde nefes alıyoruz'

Başkan Eroğlu 'Sizin sayenizde nefes alıyoruz'

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ve Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç ve yönetim kurulu üyeleri Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nu ziyaret ettiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Tabi birçok dernek ve kuruluş var. Hepsi önemli ancak Şehitlerimiz ve Gazilerimiz adına dernekleşme adına kurulan dernekler bizim için çok daha önemli bir yere sahip. Vatan denilince her şey biter. Yeri gelir canımızı, yeri gelir malımızı veririz. Vatan için bunları feda etmekten, mücadeleden asla çekinmeyiz. Bin yıldır bu topraklarda 16 tane devlet kurmuş bir millet olarak bizler bu topraklardayız. Şehitlerimizle, Gazilerimizle bu mücadeleye devam ediyoruz, onlarla da her daim gurur duyuyoruz.  En son 15 Temmuz darbe girişimi ve bunun öncesindeki birçok ülkemize yönelik olaylara baktığımızda Türkiye üzerine oynanan oyunların hep birlikte, bir ve beraber olarak üstesinden geldik. Omuz omuza vererek var olmanın, ilelebet Türk ve İslam toprakları olması için hep beraber mücadeleye devam edeceğiz. İstiyoruz ki; Şehitlerimiz ve Gazilerimiz hiç olmasın ama birkaç gün önce de 8 şehit verdik. Allah’tan rahmet diliyorum.
 
 
Tokat’ta şehitler diyarıdır, çok şehitler vermiştir. 15’lilerden tutun da şuanda yine 15 Temmuz Şehitlerine kadar birçok Şehit vermiştir. Gazilerimiz vardır. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz sayesinde bu topraklarda huzurlu bir şekilde yaşıyoruz.
 
Allah sizlerden razı olsun, sizler başımızın tacısınız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Bizlere bu nezaketi gösterip ziyaret ettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesine vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eden Dernek Genel Başkanı Mustafa Işık; “Acılar yaşandıkça değil, paylaşıldıkça azalır. Bu acıları kimse yaşamasın asla istemiyoruz. Ama sizlerin bu acıları paylaştığını görmek Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz adına biz de bu paylaşımınızdan dolayı mutluluk duyuyoruz. Sizlerin Tokat Şubemize yapmış olduğunuz desteklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.  Sizler bize bu desteği gösterdiğiniz sürece bu maneviyatı daha da iyi yaşatacağımıza inanıyorum” dedi.
 
Genel Başkan Işık ve beraberindeki heyet Başkan Eroğlu’na ziyaret anısına plaket takdim ettiler.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]