• 0

06 Ekim 2018, 00:44 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Akşener'in evinin önünde basın toplantısı

Akşener'in evinin önünde basın toplantısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde gerçekleşen provokasyonun ardından İYİ Partililer Akşener'in evinin önünde basın toplantısı düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde gerçekleştirilen provokasyonun ardından İYİ Parti'den basın açıklaması geldi.
 
Akşener'in İstanbul'daki evinin önünde toplanan İYİ Partililer adına basın açıklaması yapan Genel Sekreter Mustafa Cihan Paçacı, "Milletimizin git dediği yere gideceğiz, ol dediği yerde olacağız. Meşru siyaset zeminini terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz. Türkiye 8 şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumlularını, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşenirken izleyenleri konuşmalıdır.​​​​ Bunu önlemek için oynan oyunları görüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Paçacı'nın açıklamaları şu şekilde:
 
"Aziz Türk Milleti;
 
Dün akşamdan bu yana, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in şahsında, Türk siyaseti, tarihinde örneği görülmemiş seviyesizlikte bir saldırı ile karşı karşıyadır.
 
Yaptıklarının kendisine ve “büyüğüne” hatırlatılması karşısında söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Sn. Devlet Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur."
 
"BİR KADINI TEHDİT ETMEK..."
 
"Büyük Türk milleti;
 
Yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği, tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz.
 
Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece karanlığında bir kadının kapısına adam yollamak, geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur.
 
Türkiye’nin Erdoğan-Bahçeli ortaklığı tarafından derin bir siyasi, idari ve ekonomik krize sürüklenmesi karşısında, İYİ PARTİ’nin sözü ve duruşu milli vicdanda karşılık bulmuştur.
 
İYİ PARTİ olarak, kriz, af teklifi ve ikinci kozmik oda vakası olan McKinsey anlaşması konularında, mağdurun, mazlumun, milletin yanında durduk. Bu karanlıkta Türk Milleti’nin işaret fişeği olduk. Hakikati en gür sesle haykırdık ve duyurduk.
 
81 milyon emin olsun ki, böyle yapmaya devam edeceğiz. Milletimizin “git” dediği yere kadar gideceğiz, “ol” dediği yerde olacağız.
 
İYİ PARTİ’ye kurulmak istenen “kriminalize etme kumpası”na düşmeyeceğiz. Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz."
 
"8 ŞEHİT VERDİĞİMİZ BİR GÜN"
 
"Türkiye 8 şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumlularını, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşenirken izleyenleri konuşmalıdır..

Bunu engellemek için oynanan oyunu görüyoruz..
 
Siyaset, bir Genel Başkan’ın evinin önüne gece yarılarında ana kuzularını göndererek yapılacak iş değildir. Tehdit ve üslupsuzluk, siyaseti sokak raconu seviyesine düşürmemelidir..
 
Bu gün iktidarın ''her istediğimi yaparım'' keyfiliğinin arkasında, şahsına yapılan onca hakareti sineye çekerek iktidara siyasi avans veren MHP Genel Başkanı’nın desteği vardır.
 
Memleket için kavga vermiş bir kadronun kurucu iradesi İYİ Partiyi millete hediye etmiştir.
 
Bizler kavgası milletine sevdası olmuş insanlarız. Siyaset, ümidi yönetmek iddası ile yapılır. Milletimizin karşı karşıya olduğu ağır ekonomik, siyasi şartların iyi yönetilememekten kaynaklandığını biliyoruz."
 
"ÖNÜNE GİDİLECEK SON EV MERAL AKŞENER'İN EVİDİR"
 
"Siyasetin mecrasının da, milli iradenin tecelligahı Milli Meclis olduğuna inanıyoruz..
 
Varlığımız ve yürüyüşümüz bu gerçeğin ışığındadır..
 
Siyaset Genel Başkanların evlerinin önünde gece yarısı saldırıları ile yapılacaksa önüne gidilecek en son ev, Meral Akşener’in evidir.
 
Ağırlaşan şartlar altında yaşayamaz hale getirilmiş milletimizin intihar ettiği günlerde iktidar partisinin kapısına gitmesi gerekenler,
 
Sekiz şehidimiz için sarayın kapısını çalması gerekenle;
 
Yerlerinden kalkmıyor ve bir Türk kadınının evine, başka anaların çocuklarını gönderiyorsa, hepimizin dikkat etmesi gereken bir oyunla karşı karşıyayız demektir..
 
Milletimiz şunu bilsin ki;
 
İYİ PARTİ, saray entrikalarını boşa çıkaracak basirete, ferasete ve cesarete fazlasıyla sahiptir.
 
İYİ PARTİ, kula minnet eylemeyenlerin partisidir.
 
İYİ PARTİ, ona buna eyvallah etmeyenlerin partisidir.
 
İYİ PARTİ, sinsi karanlıklarda kapısına dayandığınızda karşınıza çıkıp töresizliğinizi yüzünüze haykıran Meral Akşener’dir..
 
Biz İYİ PARTİ’yiz;
 
Biz gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz..
 
Sizler de, büyük ve küçük ortaklar olarak, böylesi garip oyunların peşinde koşmak yerine, iktidar sorumluluğunu yerine getirip, kan ağlayan milletimizin dertlerine çare bulun..
 
Türk siyasetinin selameti için, başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, siyasetin tüm kurum ve aktörlerini bu sorumsuzluğa tavır almaya davet ediyoruz.."
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]