• 0

04 Ekim 2018, 21:31 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Meydan projesinde söz esnafın

Meydan projesinde söz esnafın

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, devam eden Meydan Projesi ile ilgili olarak esnafla bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Meydan esnafının görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Köklü Bir Tarih Modern Bir Cazibe Merkezi parolasıyla inşa ettiğimiz Meydan Projemizde çalışmalar son hızıyla devam ederken, bir yandan da Meydan esnafımız ile bir araya gelmeye devam ediyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.
 
 
MEYDAN PROJESİ NEDİR?
 
Bu proje meydan esnafımızla karar verilerek hayata geçirilebilecek bir projedir. 
 
Bu bölgede Tokat kentinin tarihi dokusunu ortaya çıkaracak, önemli bir turistik çekim merkezi olacak ve tarihi dokuya uygun,  yeni ticari alanların bulunduğu Tokat Kent Meydanı yapılacak.
 
Kent Meydanı'nın yapılması, güncel, çözümcü, sürdürülebilir, koruma- kullanma dengesini ve özel mülkiyet haklarını gözeten, tarihi- kültürel mirası koruyan biçimde ve meydan esnafıyla istişare içerisinde gerçekleşecek.
 
Proje ile halkın ve turistlerin tercih edeceği önemli bir kent meydanı oluşturuluyor. Proje kentin cazibesini artıracak, kent meydanına yeni fonksiyonlar kazandırılacak. Bu proje ile Tokat meydanı canlanacak, aynı zamanda esnafı da daha modern dükkanların sahibi olacak, ticari kazançları artacak ve Tokat’ın görünümünün güzelleşmesine büyük katkı sağlanacak.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.090 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]