• 0

03 Ekim 2018, 16:31 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İYİ Parti yerel seçimlerde tam liste aday çıkaracak

İYİ Parti yerel seçimlerde tam liste aday çıkaracak

İYİ Parti Grup Başkanvekili Ağıralioğlu, 81 ilde ve bu illere bağlı ilçelerde aday çıkaracaklarını belirterek, doğru aday üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye’nin kötü yönetildiğini ifade eden Yavuz Aliağıroğlu, "Memleketimizin her meselesini kıymetli biliyoruz ama şuanda galiba her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar ve güneyimizde oluşturulmaya çalışılan bir terör devletinin, Türk devletine oluşturacağı riskler üzerinde ağırlaşan iki gündemi taşıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
YERELDE İTTİFAK YOK
 
Yerel seçimlerde İYİ Partinin ittifak yapmayacağını belirten İYİ Parti Grup Başkanvekili Ağıralioğlu, "Biz İYİ Parti olarak iyi adaylarla şehirlerimizin yönetimlerini şehir eminleri olarak teslim alacak iddialı adaylarla seçime hazırlanıyoruz. 81 ilde ve bu illere bağlı ilçelerde aday çıkaracağız. Önce ittifaka değil de doğru adaya karar vermek gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimle ilgili açıklamalarını değerlendiren Ağıralioğlu, “Ben ittifakı mecbur hale getirme cümleleri gibi gördüm. Yani Cumhur İttifakı yerelde de devam etsin anlamını taşıyor bu açıklamalar. Yerel seçimlerin amacı şehirlerimizi daha yaşanabilir hale getirmektir. Şehirlerimizin bir rant alanı haline gelmesine çözüm üretememişsiniz. Belediyelerin işleyişlerinde artık sokaklarda herkesin duyabileceği kadar usulsüzlükler ayyuka çıkmış, bunlara çözüm öneriniz yok. Belediyelerin şuanda içine düşmüş olduğu maddi konforsuzluk, bütün ödenek kısıntılarının belediyelerin hizmetlerinden yapılabildiği yerlerde Cumhur İttifakı’nı öncelemek, bu işlerdeki başarısızlığı örtmeye yönelik bir teşebbüs gibi algılıyorum. Ciddiye almıyorum bunları" şeklinde konuştu.
 
“ÜLKE KÖTÜ YÖNETİLİYOR”
 
Yeni yasama yılında İYİ Parti’nin stratejileri hakkında bilgiler veren Ağıralioğlu, “Yasama yılı bugün başlıyor. İkinci yasama yılı 27. Dönem Meclis’in ağırlığının daha fazla hissedilmesi için elimizden geleni yapacağız. Görünebildiğimiz her yerden milletin de vicdanında karşılık bulabilecek bir siyasal dili milletin ümidi haline getirmeye çalışacağız. Memleketimizin gündemi maalesef yönetim maharetsizliği yüzünden her geçen gün önem sıralamasını kaybedeceğimiz kadar değişiyor. Bir taraftan dış politikamızın önümüze ağırlaştırdığı şartlar, bir taraftan ekonomi yönetiminin ağırlaşan şartlarını çözme iradesinin gayri ciddiliği, bir taraftan Avrupa Birliği ilişkilerimiz tekrar Kopenhag kriterlerine karşı Ankara kriterleri söylemi yerine yeniden Avrupa Birliği vizyonu alınmaya çalışılıyor. Bir taraftan İdlib’deki organizasyon yeni bir göç dalgasıyla Türkiye’yi nasıl etkileyeceği konuşuluyor” dedi.
 
“TERÖR DEVLETİ SORUNU”
 
Memleketinin her meselesini kritik öneme sahip olduğunu kaydedenn İYİ Parti Grup Başkanvekili Ağıralioğlu, “Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar ve güneyimizde oluşturulmaya çalışılan bir PKK devletinin, Türk devletine oluşturacağı riskler üzerinde ağırlaşan iki gündemi taşıyoruz. İç politikayı dış politika gündemi de belirliyor. Dış politikamızı konuşurken ekonomimize yönelik operasyonlar yapıldığı cümlelerini de dış politikayı ekonomiyle etkiler hale getiren bir siyasal dille de karşı karşıyayız. Dolayısıyla memleketin hangi meselesi önemliden ziyade bütün meselelerini çözmeye çalışan bir kadro olacağız" diye konuştu. 
 
Ağıralioğlu, afla ilgili olarak da şunları söyledi:
 
“AFLA İLGİLİ TECRÜBELERİMİZ ACI”
 
"Önce ne olduğunu anlayamadık. Ne olduğunu anlamaya çalıştık. MHP’nin seçimden önce başlamış olduğu afla ilgili gündemi, bu şekilde takdim etmesinin ardından acaba gözümüzden bir şey kaçıyor mu diye düşündük. Acaba göremediğimiz bir iyilik var mı diye düşündük. Ama yok. Affa ilke bazında şöyle bakıyoruz. İktidarın küçük ortağı MHP’nin AK Parti yerine bazı şeyleri dillendirip Ak Parti’nin de desteğiyle bazı problemli konuların geçme şeklinde değilse bu Cumhurbaşkanı’nın durduğu siyasi koordinatlarını beğendik biz. Affın devlete karşı işlenenleri de doğru bulmuyorum. Bekası için bunca münasebetsiz ittifak edilen devletin aslında muhafaza edilmesi lazım. Devlet, uğruna bir sürü insanın fedakarlık ederek ölümü göze alarak ete kemiğe büründürdüğü bir yönetim cihazıdır. Dolayısıyla devlete karşı işlenmiş suçlar da aslında şehitlerin ruhlarını muazzep kılar. Bizim acı tecrübelerimiz var bu afla ilgili. MHP’liler, Rahşan affı ile dışarıya çıkanların tekrar suç işleyip dönme oranlarına baksınlar. Bu af teklifi usulen mazlumları cezalandırma mekanizması haline döndü. Af teklifinde ‘bunlar istisnadır’ diyerek mevzuyu takdim eden arkadaşlara soruyorum: Kimler istisna değildir onu açıklayın."




Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?







Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]