• 0

02 Ekim 2018, 11:26 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Tokat bölgenin en ucuz ve temiz suyunu içiyor'

Başkan Eroğlu, 'Tokat bölgenin en ucuz ve temiz suyunu içiyor'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat halkının en temiz ve kaliteli suyunu en ucuza içtiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yaptığı yazılı açıklamada Tokat’ın altyapı gibi büyük ve zor işlerinin yüzde 90’nının tamamlandığını söyleyen Başkan Eroğlu, ''Şehrimiz altyapısıyla birlikte modern bir hale geldi. Tokat’ta her geçen gün yeni imar alanlarının ve konut sayısının her geçen gün artıyor. Önce altyapı sonra üstyapı düsturundan hareket ediyoruz. Yeni yerleşim alanlarında konut yapımına başlanılmadan altyapıyla ilgili tüm çalışmaları bitiriyoruz. Tokat’ımız kısa zamanda büyük hizmetler kazandı. Tokat’ın daha yaşanabilir bir şehir olması için gece-gündüz ekiplerimizle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
 
Tokat’ın havasının da en temiz illerden olduğunu belirten Başkan Eroğlu, ''Temiz gıda, temiz hava, temiz su birinci önceliğimiz oldu. Suyumuz temiz ve berrak çekinmeden içebilirsiniz. Günde 2 defa su analizi yapan bir belediyeyiz. Tokat en temiz ve kaliteli suyu bölgede en ucuza içiyor. Biz kazanmasını, halkımıza uygun rakamlarla sunmasını bilen bir belediyeyiz. Yaptığımız yeni içme suyu depoları ile suların zayi olmaması, her yere eşit ulaşımı için sistemimizi kurduk. Bugün Tokat, çevre iller arasında en ucuz içme suyunu kullanıyor. Tokat’ta Normal Mesken (2 Aylık) Mekanik sistemde 2,62 TL iken Ön Ödemeli Sistem dediğimiz kartlı sistem kullananlar ise 2,25 TL’den içiyor. Çevre illerimizden örnek verecek olursak; Amasya’da 3,93 TL, Çorum’da 3,75 TL, Sivas’ta Mekanik sistemde 2,59 TL, kartlı sistemde ise 2,40 TL olarak uygulanmaktadır'' ifadelerini kullandı.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Halil İbrahim YEL
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]