• 0

26 Eylül 2018, 16:26 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

İYİ Partili Dervişoğlu, 'Olayı büyütmüyoruz ama...'

İYİ Partili Dervişoğlu, 'Olayı büyütmüyoruz ama...'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, partisinin Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal'ın 2 gün içinde 2 kez saldırıya uğramasının kontrolsüz ve provokatif eylem olarak değerlendirdiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve partililer, Malatya'daki bir restoranda toplantı düzenledi.
 
 
Burada konuşan ve 2 gün içinde 2 kez saldırıya uğrayan İl Başkanı Özdal'a 'geçmiş olsun' dileğinde bulunan Dervişoğlu, olayla ilgili vali, emniyet müdürü ve başsavcı ile görüştüğünü kaydederek, şunları söyledi: "Olay hakkında ayrıntılı ve aydınlatıcı bilgiler edindim. Olayın üstünde durmuyorum. Bu yaşanan hadise evveli emirde Malatya'ya yakışmamış, Malatya halkını incitmiş ve Malatya halkını üzmüştür. Bu olayın müsebbipleri sadece kendilerine değil mensubu oldukları siyasi yapıya da zarar vermişler. Onların da Malatya halkı huzurunda utanmasına vesile olmuşlardır.
 
Olayı büyütmüyoruz ve provokatif buluyoruz ama Türkiye'nin neresinde partimize mensup bir dava arkadaşımız var ise kanımızın son damlasına kadar, son nefesimizi verinceye kadar onun yanında olacağımızı da buradan tüm Türkiye'ye haykırıyoruz. Bunu lokal kontrolsüz ve provokatif bir eylem olarak değerlendiriyorum."
 
 
ÖZDAL: BASKI YAPARAK FİKİRLERİMİZİ KABUL ETTİRME YOLUNA GİTMEYECEĞİZ
 
Saldırıya uğrayan İl Başkanı Gökmen Özdal ise kötü olayın ardından bir araya geldiklerini belirterek, "Gönül, yaşanmamasını isterdi. Birtakım şeyler muhakkak olacak ki arkasından birtakım şeyler olsun. O vesileyle değerli başkanımın dediği gibi hayır bildiğimizde şer, şer bildiğimizde hayır vardır. Biz iyi insanlarız. Biz asla ve asla şiddet yanlısı değiliz, şiddetten yana değiliz. Biz insanlara sadece fikirle mücadele etmeye doğru bulduğumuz, savunduğumuz, yanlış gördüğümüz şeyleri düzeltmemiz gerektiğini de sözle ifade edeceğiz" dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]